PODŁOGI DREWNIANE WARSTWOWE - TYMOWOOD

01.4

podłogi drewniane warstwowe Tymowood

podłogi drewniane

Podłogi drewniane warstwowe - ogrzewanie podłogowe.

Elementy poddane czterostronnej obróbce z udziałem warstwowej konstrukcji. 
WARSTWA WIERZCHNIA – drewno szlachetne liściaste o odpowiedniej grubości, wykończone lakierem lub twardym woskiem olejnym.
WARSTWA ŚRODKOWA I SPODNIA – krzyżowa konstrukcja wykonana z  jednolitej łuszczki świerkowej (lub inny gatunek ) która całość stabilizuje i usztywnia.

Rekomendowane na ogrzewanie podłogowe.

PODŁOGI BOLECHOWO

Podłogi drewniane warstwowe - ogrzewanie podłogowe.

 

Panuje opinia, że ogrzewanie podłogowe nie wyklucza zastosowania podłóg drewnianych.

Podstawową zasadą którą należy się kierować to wybór gatunku drewna o niskim współczynniku skurczu i długim czasie osiągnięcia równowagi higroskopijnej.

Rekomendowana deska wielowarstwowa dębowa o krzyżowym ułożeniu poszczególnych warstw, która wyraźnie ogranicza pracę drewna. Wybór do montażu grubszych elementów niż 15 mm obniży skuteczność ogrzewania, a tym samym podniesie koszty.                                                       

Z fachowej analizy wynika, że montaż parkietu na ogrzewaniu podłogowym wymaga odpowiedniego systemu grzewczego, gatunku drewna, materiałów chemii parkietowej. Wybór poprzedźmy planowaniem i konsultacją  z naszymi pracownikami. Wcześniejsze wyjaśnienie procesów zachodzących w drewnie pod wpływem zmian temperatury i wilgotności powietrza z pewnością uwrażliwi inwestora na przestrzeganie zaleceń dotyczących eksploatacji parkietu na ogrzewaniu podłogowym.

 

wzory
podłóg drewnianych

jodła angielska

jodła francuska

wzory pałacowe

cokoły i listwy drewniane

Profesjonalny montaż podłóg
Układanie i montaż podłogi drewnianej to ostatni etap prac wykończeniowych. Współpracujemy z ekipami podwykonawczymi, które od wielu lat wykonują prace związane z zawodem parkieciarskim.
Chemia parkietowa
Odpowiednie przygotowanie podłoża to bardzo złożone zadanie. Postawiliśmy na niezawodnych partnerów – producentów chemii parkietowej.
Katalog produktów
Strefa dla architekta
Doskonale zaprojektowana współpraca...
Jesteś architektem, projektantem lub dekoratorem wnętrz?
Dołącz do nas!
ue
Copyright © 2021 Podłogi Bolechowo
created by akedo